Alfons Rodziewicz Wyróżniony

Opublikowane 9 months ago

ALFONS RODZIEWICZ

Pan Alfons Rodziewicz w czasie II wojny światowej był żołnierzem II Batalionu 77 Pułku Piechoty Armii Krajowej kpt. Jana Borysewicza „Krysi” – legendarnego dowódcy partyzantki na ziemi Lidzkiej. Brał udział w walkach zarówno z okupantem niemieckim jak i sowieckim. Odbył wieloletni wyrok w stalinowskich łagrach. Obecnie awansowany do stopnia oficerskiego. Prezes Lidzkiego Oddziału Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi.Z uwagi na brak zgody władz sowieckich na repatriację do Polski, po zwolnieniu z łagru powrócił w swoje rodzinne strony na Kresach. Mieszka obecnie w Lidzie, Białoruś.

more_horiz

Kometarze

0 Kometarze

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW URZĘDU DO SPRAW KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH W LATACH 2016 - 2018